VistaCam iX – brilliant images and excellent caries diagnostics

10

ویستاکم

تشخیص پوسیدگی، دوربین داخل دهانی، دستگاه لایت کیور در یک دستگاه کوچک!
دستگاه Vistacam ix شرکت دوردنتال نه تنها پوسیدگی یا سلامت بافت دندانی را به شما نشان می دهد بلکه شما می توانید میزان تخریب بافت را با رنگهای مختلف بر روی مانیتور مشاهده نمایید.

 

 

RenderFile

 

از دستگاه های مورد استفاده در بخش تشخیص می توان به دستگاه ویستاکم اشاره کرد که دستگاه لیزری است دارای چند دیود کم توان که در طول موج مشخصی، تابشی بی خطر دارد. این تابش در بافت های مختلف از جمله پوسیدگی ها و بافت های سالم جذب می شود و بر اساس ترکیب بافت، بازتابشی با طول موجی متفاوت تولید می کنند. این بازتابش توسط خود دستگاه جمع آوری شده، تقویت و تحلیل می شود. بر اساس تفاوت بین طول موج ساطع شده از بافت های پوسیده و سالم، دستگاه پوسیدگی را تشخیص می دهد. با کمک این دستگاه نه تنها پوسیدگی یا سلامت بافت دندانی را را می توان مشاهده کرد بلکه شما می توانید میزان تخریب بافت را با رنگهای مختلف بر روی مانیتور مشاهده نمایید.

مزیت های استفاده از دستگاه ویستا کم:

- با تصاویر رنگی، مقدار پوسیدگی را به خود شما نشان می دهد.
- استفاده آسان و قدرت تشخیص پوسیدگی بسیار بیشتر از روشهای سنتی
- تشخیصی کامل در سطح و عمق بافت دندانی
- تشخیص پوسیدگی نواحی بین دندانی
- عدم تخریب یا برداشت بافت های سالم دندانی
- قدرت تشخیص پوسیدگی توسط دندانپزشک را تا 90% (دو برابر روش های معمول) افزایش می دهد
- برای بیمارانی با منع رادیوگرافی مانند خانم های باردار، افرادی که رادیوتراپی شده اند، و غیره
- نیاز به عکس های رادیوگرافی و درنتیجه رفت و آمد، هزینه و میزان اشعه دریافتی شما را کاهش می دهد.
- با تشخیص زود هنگام پوسیدگی ها، امکان درمان کم درد و کم هزینه کمتری را برای شما فراهم سازد و از تخریب بافت های سالم و حتی از دست رفتن دندان ها، جلوگیری می کند.
- دوربین داخل دهانی با کیفیت بسیار بالا با توانایی ضبط فیلم
- قابلیت بزرگنمایی تا 120 برابر جهت مشاهده دقیق داخل دهان

 

 

RenderFile (1)

 

 


 

تشخیص پوسیدگی دندان با دستگاه ویستا کم

پوسیدگی دندان یکی از از علل شایع دندان درد می باشد و یکی از دلایل اصلی مراجعه افراد به دندانپزشکی می باشد. هر ساله عده ای زیادی از پوسیدگی دندان خود رنج می برند و برای تشخیص پوسیدگی دندان خود به دندانپزشکd مراجعه می کنند ولی نکته ای که وجود دارد این است که بسیاری از افراد بار ها و بار ها از درد یکی از دندان های خود رنج می برند و این درد رفع نمی شود که در بسیاری از موارد به علت عدم امکان تشخیص  پوسیدگی های بین دندانیست . دلیل این اتفاق این است که تصاویر فتوگرافی معمولی پوسیدگی های دندان را به درستی نشان نمی دهند و دندانپزشک هم در بعضی موارد قادر به شناسایی این نوع پوسیدگی ها نمی باشد . نکته بسیار مهمی که ویستا کم به ان کمک کرده است تشخیص سریع پوسیدگیست تا از پیشرفت آن جلوگیری شود . در بسیاری از مواقع تشخیص پوسیدگی دندان آسان می باشد ولی دندانپزشک هنگام معاینه کلینیکی قادر به مشاهده و تشخیص پوسیدگی بین دندانی به آسانی نخواهد بود. امروزه تکنولوژی دندان پزشکی به حدی پیشرفت کرده است که این تشخیص را آسان کرده است . متاسفانه هزینه اولیه خرید این دستگاه  گران می باشد. در این مقاله با معرفی یکی از بهترین دستگاه های تشخیص پوسیدگی دندان که در مطب دکتر سهرابی استفاده می شود آشنا می شویم.

چگونه دستگاه ویستا کم فرایند تشخیص پوسیدگی دندان را آسان می کند؟

دستگاه ویستا کم که به VistaCam iX معروف است یکی از پیشرفته ترین دستگاه های دنداپزشکی می باشد این دستگاه با شناسایی دقیق پوسیدگی دندان و بخصوص ارائه تصویر سه بعدی از مناصق پوسیده بین دندانی  این امکان را به دندانپزشک می دهد تا تشخیص بسیار سریع و دقیقی داشته باشد . دستگاه ویستا کم یکی از برروز ترین دستگاه های دنیا می باشد که با قابلیت بسیار و با ابعاد مناسب امکان تهیه عکس دیجیتالی از دندان را در تمامی زوایا فراهم می کند و این مهم بدون استفاده از اشعه ایکس بدست امده و با استفاده از نور حالتی مشابه سونوگرافی را به درمانگر شما خواهد داد . این دستگاه در تشخیص پوسیدگی دندان بسیار موثر است و دندانپزشکان می توانند در تمام مراحل درمان تصاویر زنده ای از دندان های بیمار داشته باشند.

طریقه کار دستگاه ویستاکم در تشخیص پوسیدگی دندان

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید این دستگاه بسیار کوچک که برروی آن دوربینی نصب  شده است این امکان را برای دندانپزشک بوجود می آورد که با تهیه تصویری با کیفیت از داخل دندان بیمار پوسیدگی دندان را تشخیص دهد. تصاویر گرفته شده از دهان بیمار برخلاف دیگر تصاویر فتوگرافی برای بیمار قابل درک و توضیح است و بیمار می تواند از ضرورت رفع پوسیدگی دندان خود آگاه شود. این دستگاه با نشان دادن پوسیدگی های ریز دندانی مخصوصا در نواحی بین دندانی یک درمان کامل را برای شما تامین خواهد کرد .  این دستگاه با نشان دادن طیفی بین ۱ تا ۳ درجه پوسیدگی دندان را نشان می دهد و تشخیص پوسیدگی را راحت می کند.

مزایای دستگاه ویستا کم در تشخیص پوسیدگی

  • کیفیت بالای تصاویر و عدم مزر بودن برخلاف تصاویر رادیوگرافی معمولی
  • امکان تهیه تصاویر از زاویه های مختلف دندان
  • کنترل حفاری و شناسایی کانال های دندان
  • امکان ثبت ویدیو و تصاویر
  • تجزیه و تحلیل نرم افزاری برای بررسی وضعیت پوسیدگی
  • افزایش انگیزه بیماران برای درمان
  • تصاویر رادیویی و فتوگرافی دیجیتال